Töm listan

Är du säker på att du vill tömma listan?
Orderrader:
0

Töm inköpslista

Du har 0 orderrader i din inköpslista.
Är du säker på att du vill tömma inköpslistan?

Din inköpslista

Någonting gick fel när priserna hämtades. Försök igen.

Din inköpslista är tom

Kundtjänst

Gelias kundtjänst är till för våra kunder. Vi finns på plats alla helgfria vardagar mellan kl 9.00-12.00 och 13.00-16.00.
Under perioden 1 september till den 30 november kommer vi att öppna telefonerna redan klockan 8.00 alla helgfria vardagar.

Högsäsong

 I högsäsong är trycket på telefonen ofta högt. Flera snabba svar som produktinfo, pris- och saldobesked kan du få via webbutiken. Saknar du webbkonto, eller om du har en fråga som du inte hittar svaret på går det bra att maila till oss så återkommer vi så snart vi kan. Om du behöver diskutera eller rådfråga om något så är du självklart välkommen att ringa oss under våra öppettider.

Carina Olausson

Chef kundtjänst

carina.olausson@gelia.se

Hör av dig

När du kontaktar kundtjänst via telefon 0514-588 80 kommer du att få välja om du vill komma till kundsupport eller till teknisk support.

 

Kundsupport hjälper till med beställningar och frågor om inneliggande order. Teknisk support svarar på produktfrågor.

 

Du kan också skicka din fråga eller beställning via mail till order@gelia.se så tar vi hand om den så fort vi kan.
Ange gärna i ämnesraden om ditt mail gäller kundsupport eller teknisk support.

 

Kundsupport - frågor om beställningar

Få hjälp med beställningar eller svar på frågor om lagda order. Maila till vår gemensamma mail för kundsupportärenden så återkommer vi så snart vi kan. 

Du som har webbkonto kan själv lägga din beställning, se orderstatus, få pris- och saldobesked via webbutiken. 

Jeanette Hammar

Växel, orderadministration

jeanette.hammar@gelia.se

Anette Sunesson

Administration

anette.sunesson@gelia.se

Carita Dring

Kundsupport

carita.dring@gelia.se

Eva Olofsson

Kundsupport

eva.olofsson@gelia.se

Jenny Nilsson

Kundsupport

Föräldraledig

Josefine Nordström

Kundsupport

josefine.nordstrom@gelia.se

Rosita Larsson

Kundsupport

rosita.larsson@gelia.se

Sophie Blomqvist

Kundsupport

sophie.blomqvist@gelia.se

Teknisk support - produktfrågor

Hos teknisk support kan du få hjälp med produktfrågor. Maila gärna din fråga till teknisk support så återkommer vi så snart vi kan. 

Jonas Andersson

Teknisk support

jonas.k.andersson@gelia.se

Säljsupport

Har du en kund som behöver större volymer av en produkt, eller har du en förfrågan om ett större projekt?
Hör av dig till oss så kan vi lämna en offert.

Josefine Johansson

Säljsupport

josefine.johansson@gelia.se

Niklas Fransson

Säljsupport

niklas.fransson@gelia.se

Meddelande från Gelia

Javascript är avstängt i din webbläsare. För full funktionalitet rekommenderar vi att du slår på Javascript